Mor Beyaz Afyonspor
Afjet AfyonsporHaberlerManşet

Afyon’da düzenlenen bilgi yarışmasında il birincileri belirlendi! – Spor

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Kültür ve Sanat yarışmaları bünyesinde Kim Bilir sloganıyla hayata geçirdiği Gençler Arası Bilgi Yarışması Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi Spor Salonunda yapıldı.

Lise (13-18 yaş arası) ve Üniversite (18-25 yaş arası) olmak üzere iki bölüm halinde gerçekleştirilen ‘Gençler Arası Bilgi Yarışması’nda 47 grupta 141 öğrenci yarıştı. Genel Kültür Genel Yetenek konularından seçmeli 10 soru yöneltildi.

Üniversite bölümünde 17 grup arasından Burak Çakar, Kübranur Avcı ve Yılmaz Acar’dan oluşan grup birinci oldu. Lise bölümünde de 30 grup arasından Enes Aytan, Semih Ahmet Koçak ve Hamza Yakşi’den oluşan grup birincilik elde etti.

Ödül Töreni Düzenlendi

Dereceye giren öğrencilere Gençlik ve Spor İl Müdürü Feyzullah Dereci, Gençlik Hizmetleri Müdürü Ahmet Ertürk, Şube Müdürü Emine Türk ve Afyonkarahisar Gençlik Merkezi Müdürü İsmail Kılınç madalya ve başarı belgelerini takdim etti.

Birinci olan lise ve üniversite grupları Denizli’de yapılacak olan Bilgi Yarışması bölge finalinde ilimizi temsil edecekler. 

Hedef Türkiye Birinciliği

Daha önce düzenlenen Bilgi Yarışmalarında Afyonkarahisar grubu, Türkiye finallerinde bir ikincilik birde üçüncülük elde etmişti. Öğrenciler bu yıl düzenlenen yarışmada birinci olmayı hedefliyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetlerince düzenlenen Bilgi Yarışmasında Türkiye finallerinde birinci olanlara Yurt Dışı Hareketlilik Programı, ikinci olanlara Dizüstü Bilgisayar, üçüncü olanlara Akıllı Telefon hediye edilecek.

Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yaptığı açıklamada dereceye giren gençlerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz ifadelerini kullandı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu